تور ارمنستان

تور ارمنستان

نوامبر 14, 2018
تور لحظه آخری

 

جاذبه های گردشگری ارمنستان

ارمنستان، تمدن و فرهنگی کهن و غنی دارد. قدمت شهر ایروان، پایتخت ارمنستان، به دوران حضرت نوح باز می گردد.

تماشای یادگاری های به جا مانده از تاریخ و فرهنگ کهن ارمنستان، گردشگران تور ارمنستان را به وجد می آورد که در ادامه برخی از آنها را معرفی می کنیم.

 برای شرکت در تور ارمنستان و دیدن این جاذبه های بی نظیر با چشم های خود کافی است تا با مشاورین مجرب و متخصص شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ماکان سیر آسمان در پشتیبانی سایت MACANSEIR با شماره 02166909670 تماس بگیرید.

 

تور ارمنستان

وقتی صحبت از سفرهای خارجی می شود؛ ناخودآگاه به شهرهایی چون پاریس، رم و ونیز فکر می کنیم. اما سفر به این شهرها و خیلی دیگر از شهرها و کشورهای دنیا برای ما گران تمام می شود.

اگر بخواهیم با صرف کمترین هزینه ممکن راهی سفری رویایی شویم می توانیم به کشورهایی چون ارمنستان فکر کنیم. سفر با تور ارمنستان هزینه چندان زیادی ندارد؛ بخصوص که ارمنستان در همسایگی کشور ما قرار دارد و حتی می توانیم به صورت زمینی نیز به ارمنستان سفر کنیم.

اگرچه ارمنستان، کشوری نسبتا کوچک است و مساحتی کمتر از سی هزار کیلومترمربع دارد اما می تواند مقصد خوبی برای گردشگران باشد زیرا همانطور که گفتیم هم سفر با تور ارمنستان ارزان تمام می شود و هم اینکه ارمنستان دارای جاذبه های توریستی متعددی نظیر شهر اجمیازین، معبد گارنی، دره گل ها، صومعه تاتو، موزه ماتناداران و… است.

اگر شما قصد دارید که از جاذبه های نامبرده و ده ها جاذبه گردشگری دیگر ارمنستان دیدن کنید؛ بد نیست که اطلاعات بیشتری در مورد جاذبه های گردشگری، هتل های لوکس و غذاهای سنتی ارمنستان کسب کنید. ما در ادامه یک سری از اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهیم.

 

 

میدان جمهوری ایروان

یکی از مهمترین جاذبه های ارمنستان، میدان جمهوری ایروان است که در مرکز شهر ایروان قرار دارد. موقعیت میدان جمهوری باعث شده که این میدان بیشتر خیابان های اصلی شهر را قطع کند.

به همین دلیل بیشتر گردشگران تور ارمنستان حتی برای یک بار هم که شده از از این مکان عبور می کنند. میدان جمهوری در دوران اتحاد جماهیر شوروی، در سال های ۱۹۲۶ تا ۱۹۵۲ ساخته شد. در زمان ساخت میدان، تمامی ساختمان ها، حمام ها و تکیه های واقع در مرکز شهر تخریب و ساختمان های جدیدی به جای آنها ساخته شدند؛ ساختمان هایی که ترکیب معماری سنتی و جهانی را به نمایش می گذارند.

طرح میدان جمهوری بیضوی است و ساختمان آن مزین به سنگ هایی با رنگ سفید و قرمز هست. در حال حاضر، میدان جمهوری بین ساختمان های وزارت دارایی، وزارت انرژی، خانه دولت، اداره پست مرکزی و هتل ماریوت قرار دارد.

وقتی که به میدان جمهوری نزدیک شوید؛ ساعت بزرگی که حدود چهار متر قطر دارد و روی ساختمان دولت نصب شده است؛ نظر شما را به خود جلب خواهد کرد. این ساعت در سال ۱۹۱۴ در شهر مسکو ساخته و به ایروان منتقل شد.

 

 

بنای یادبود قتل عام ارامنه

در سال ۱۹۱۵، عثمانی ها تعداد زیادی از ارامنه را به قتل رساندند. حدود پنجاه سال بعد از این واقعه دردناک، بنای یادبود قتل عام ارامنه در دره هزاردان ایروان ساخته و زیزرناکابرت نامیده شد.

زیزرناکابرت به معنای پرستو است. علت این نامگذاری، باوری است که در مورد پرستوها وجود دارد؛ افراد بر این باورند که پرستوها تحت هر شرایطی به خانه خود برمی گردند حتی اگر خانه آنها ویران شده باشد.

بنای زیزرناکابرت، دو بخش اصلی دارد. قسمت اول شامل ۱۲ ستون خمیده است. تعداد ستون ها بیانگر تعداد شهرهایی است که مورد حمله عثمانی ها قرار گرفتند.

در بخش میانی این قسمت نیز یک آتشدان همیشه روشن وجود دارد که به روح همیشه بیدار مردم ارمنی اشاره می کند. قسمت دوم بنا شامل یک ستون بلند به ارتفاع ۴۴ متر است که به نوعی بیانگر تولد دوباره مردم ارمنی است.

شایان ذکر است که ارامنه هرسال در ۲۴ آوریل کنار بنای یادبود گرد هم جمع می شوند تا به نوعی به شهدای این قتل عام دردناک ادای احترام کرده باشند. اگر در این تاریخ به ارمنستان سفر کنید می توانید در مراسم گرامیداشت شهدا شرکت کنید.

 

 

کلیسای گغارت

از آنجایی که دین رسمی کشور ارمنستان مسیحیت است؛ کلیساهای باشکوه متعددی در این کشور وجود دارد که تماشای معماری بینظیر آنها، گردشگران تور ارمنستان را به وجد می آورد.

یکی از این کلیساها، کلیسای گغارت واقع در جنوب شرقی ایروان است. گغارت، نوعی نیزه است که از یک پایه چوبی و یک سر تخت آهنی تشکیل می شود.

به عقیده مسیحیان، زمانی که حضرت مسیح را به صلیب کشیدند؛ نیزه گغارت را در بدن وی فرو کردند تا مطمئن شوند که جان باخته است. به همین دلیل نیزه گغارت نزد مسیحیان مقدس شمرده می شود.

کلیسای گغارت شامل دو کلیسای بیرونی و درونی است که در زمان های متفاوتی ساخته شده اند. کلیسای بیرونی در سال ۱۲۱۵ به دستور خاندان زاکریان ساخته شد که البته ساخت این بخش از بنا حدود ده سال به طول انجامید.

کلیسای درونی در اوایل قرن سیزدهم ساخته شد. شاید جالب باشد بدانید که یک فرورفتگی کوچک جلوی کلیسا وجود دارد که به عقیده برخی از افراد اگر هفت سنگ به سمت این فرورفتگی پرتاب کنید و سه مورد از آنها داخل فرورفتگی بیفتد؛ هرچه آرزو کنید برآورده می شود.

همچنین چشمه ای در نزدیکی کلیسا وجود دارد که بعضی ها معتقدند اگر صورت خود را با آب این چشمه بشویید؛ جوان خواهید ماند.

 

 

کلیسای گریگورلوساوریچ

کلیسای گریگورلوساوریچ یکی دیگر از معروفترین کلیساهای ارمنستان است که بیشتر مراسم مهم مذهبی کشور در این کلیسا برگزار می شوند.

جالب است بدانید که پروسه ساخت این کلیسا در سال ۱۹۸۰ شروع شد و تا سال ۲۰۰۱ ادامه یافت. ساختمان کلیسا با استفاده از سنگ دوف ساخته شده و در مجموع شامل چهارهزار مترمربع زیربنا است.

در ساخت بعضی از ستون های کلیسا از طلا نیز استفاده شده است. ضمنا درون کلیسا، یک کتابخانه بزرگ و حاوی کتب دینی نیز وجود دارد.

 

 

دره گل ها

محبوبترین منطقه زمستانی ارمنستان، شهر دره گل ها واقع در شمال شرقی ایروان است. دره گل ها در ارتفاع ۱۸۴۱ متری از سطح دریا قرار دارد و از آب و هوای زمستانی و برفی برخوردار است

 آب و هوای دره گل ها در کنار توجه نهادهای ذیربط، دره گل ها را به شهری با استانداردهای جهانی اسکی تبدیل کرده است؛ به گونه ای که زمستان ها پذیرای اسکی بازان زیادی از نقاط مختلف دنیا است.

البته سفر به شهر دره گل ها در دیگر فصول سال نیز خالی از لطف نیست. چشمه های آب شیرین، هتل های لوکس و آثار تاریخی دره گل ها در تمامی فصول برای گردشگران تور ارمنستان جالب توجه هستند.

صومعه کچاریس یکی از معروفترین آثار تاریخی دره گل ها است که معماری زیبای آن متعلق به قرون وسطی هست.

 

 

موزه ماتانداران

اگر از دوستدارن کتاب های قدیمی و نسخه های خطی هستید؛ حتماً از موزه ماتانداران ایروان دیدن کنید. موزه ماتانداران یکی از قدیمیترین و ثروتمندترین خزانه های کتاب در دنیا بشمار می رود که حدود هفده هزار نسخه خطی کهن در زمینه های ریاضی، شیمی، فلسفه، قانون، کیمیا، تقویم، دستور زبان، پزشکی، تئاتر، موسیقی و… را در بر گرفته است.

برای ورود به موزه ماتانداران باید از درب های بزرگ مس اندود موزه بگذرید. در بدو ورود به موزه، تصویر موزاییکی باشکوه و هنرمندانه نبرد آوارایر، شما را مات و مبهوت خواهد کرد. نبرد آوارایر، واقعه ای مهم نزد ارامنه به حساب می رود که در سال ۴۵۱ میلادی رخ داده است.

یکی دیگر از نکات جالب توجه موزه ماتانداران، پله هایی هست که پس از طی آنها با مجسمه ای زیبا مواجه خواهید شد. این مجسمه مربوط به مسروپ ماشتوس، مخترع الفبای ارمنی، و شاگرد وی است.

روی دیوار پشت مجسمه نیز، حروف ارمنی به زیبایی هرچه تمام حکاکی شده اند. آنچه گفته شد؛ تنها بخشی از جاذبه های گردشگری ارمنستان هستند.

در کنار دیدنی های متعدد ارمنستان می توان از غذاهای خوشمزه سنتی این کشور نیز به عنوان عاملی محبوب نزد گردشگران تور ارمنستان نام برد. در ادامه با تعدادی از غذاهای سنتی ارمنستان آشنا می شویم.

 

 

غذاهای سنتی ارمنستان

اگر قصد سفر به ارمنستان را دارید مطمئن باشید که چشیدن طعم غذاهای سنتی ارمنستان در کنار طبیعت بکر و کوهستانی این کشور می تواند تجربه ای بینظیر برای شما رقم بزند.

یکی از اصیلترین غذاهای ارمنستان، کوفته گوشت گاو است که قدمت آن به دوران عثمانی برمی گردد؛ مطمئن باشید که از خوردن این غذا پشیمان نخواهید شد.

یکی دیگر از غذاهایی که به احتمال فراوان در همان روز اول سفرتان با آن آشنا خواهید شد؛ گوشت گوساله با سس انار است که طعم فوق العاده ای دارد.

سس انار در غذاهای ارمنی بسیار پرکاربرد است و به نوعی انار  به عنوان نماد ارمنستان شناخته می شود. دلمه یودالی هم یکی دیگر از غذاهای منحصربفرد ارمنستان است که برای طبخ آن، گوشت لطیف بره و میوه های خشک را داخل برگ کلم می پیچند.

کشور ارمنستان در کنار جاذبه های گردشگری متعدد و غذاهای خوش طعم فراوان، هتل های لوکس مختلفی نیز دارد که می توانند مایه آسایش گردشگران تور ارمنستان باشند. در ادامه تعدادی از هتل های لوکس ارمنستان را معرفی می کنیم.

 

 

هتل های لوکس ارمنستان

یکی از هتل های پرطرفدار شهر ایروان، هتل Golden Palace Hotel است که امکانات رفاهی بسیار مطلوبی دارد. ضمنا مهمانان Golden Palace در تمام نقاط هتل می توانند به صورت رایگان از اینترنت پرسرعت استفاده کنند.

Radisson Blu Hotel Yerevan هم هتلی لوکس در ایروان است که تنها پنج دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد. محبوبترین بخشRadisson Blu Hotel Yerevan نزد گردشگران تور ارمنستان، رستورانی است که روی بام هتل قرار دارد. رستوران چشم اندازی بسیار زیبا از شهر را به نمایش می گذارد.

Multi Grand Hotel  یکی دیگر از هتل های مجلل است که شامل ۸۸ اتاق و امکاناتی چون استخر، سونا، سالن ورزش و اینترنت پرسرعت است.

اما اگر می خواهید در هتلی مستقر شوید که به جاذبه های تاریخی ایروان نزدیک باشد به هتل Messier 53 فکر کنید که با میدان جمهوری تنها پنج دقیقه فاصله دارد. Messier 53 نمایانگر چشم اندازی باشکوه و خیره کننده از ایروان است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *