تور تفلیس

تور تفلیس ارزان قیمت

نوامبر 20, 2018
تور لحظه آخری

 

جاذبه های گردشگری تفلیس

تفلیس در طول تاریخ، شهر مردمانی با فرهنگ ها و مذاهب متنوع بوده است که هریک یادگاری های متعددی از خود برجای گذاشته اند. از بین این یادگاری های مختلف می توان به کلیساهای باشکوهی اشاره کرد که چشم هر بیننده ای را خیره می کنند. یکی از زیباترین کلیساهای تفلیس، کلیسای متخی است که در قدیمترین منطقه مسکونی شهر قرار دارد.

کلیسای متخی در کنار رود متکواری و درست در لبه یک صخره بنا شده است. معماری کلیسای متخی متفاوت از معماری رایج کلیساها است. از سقف گنبدی شکل متخی می توان به عنوان نقطه عطف معماری این بنا نام برد. گنبد کلیسا در ابتدا با استفاده از سنگ تراشیده شده بود اما بعدها تحت بازسازی قرار گرفت و به شکل هنرمندانه ای با استفاده از آجر ساخته شد.

لازم به ذکر است که در زمان شوروی سابق، کلیسای متخی به پایگاه نظامی تغییر کاربری داد. همچنین در گذشته در کنار کلیسا، قلعه زیبایی وجود داشته که در سال های ۱۸۱۰ تا ۱۸۲۰ به یک ویرانه تبدیل می شود و بعدها دولت شوروی آن را کاملا تخریب کرد و به جای آن یک سیاه چال ساخت.

امروزه از معماری قلعه اولیه فقط مجسمه یک پادشاه اسب سوار باقی مانده است. یکی دیگر از قدیمیترین و زیباترین کلیساهای تفلیس، کلیسای کاشوتی است که در خیابان اصلی شهر و درست روبه روی ساختمان پارلمان ساخته شده است. قدمت کلیسای کاشوتی به سال ۱۹۱۰ برمی گردد. توصیه می کنیم که اگر با تور تفلیس به این شهر سفر کردید؛ حتما از کلیسای کاشوتی دیدن کنید. در نگاه اول، رنگ سفید و معماری زیبای کلیسا، آرامشی خاص به قلب شما هدیه خواهد کرد.

البته اگر شب هنگام به دیدن کاشوتی بروید؛ نورپردازی های زرد رنگ بیش از پیش شما را تحت تاثیر قرار خواهند داد. اما وقتی وارد کلیسا می شوید؛ نقاشی های دیواری که حاصل هنر نقاشان معروف گرجی هستند؛ بیش از هر چیز دیگری شما را جذب خواهند کرد.

شایان ذکر است که نام کلیسا کاشوتی در زبان گرجی از اصطلاحات سنگ و زاییدن گرفته شده است. در واقع گرجی ها معتقدند که در گذشته خانمی ادعا کرده که از کشیشی باردار است. کشیش این ادعا را رد میکند و می گوید این خانم در نهایت سنگ خواهد زایید و این امر دلیلی بر بی گناهی من است که همین اتفاق نیز می افتد. بر این اساس، کلیسای کاشوتی را به این نام می خوانند.

آثار تاریخی شهر تفلیس به کلیساهای به جا مانده از اقوام مسیحی ختم نمی شود. در شهر تفلیس می توانید آثاری را ببینید که قدمت آنها به قبل از ظهور مسیحیت می رسد. یکی از این آثار که بسیار موردتوجه گردشگران تور تفلیس نیز قرار گرفته است؛ شهر سنگی اوپلیستیخه است که قدمت آن به قرون ششم یا هفتم برمی گردد و یکی از بزرگترین شهرهای سنگی دنیا بشمار می رود.

در زمان های دور، اوپلیستیخه نقش مرکز تبلیغات مذهبی و سیاسی را بر عهده داشته اما امروزه به یک مرکز تجاری مهم در جاده ابریشم تبدیل شده است که حدود ۵۵۰۰ نفر سکنه نیز دارد. باتوجه به قدمت چند هزار ساله اوپلیستیخه، در این شهر با کلیساها، نانوایی ها و سیاه چال های بسیار قدیمی مواجه خواهید شد. برای دیدن این همه اثر تاریخی کافی است که از تفلیس به مدت نیم ساعت به سمت شهر باتومی بروید.

جاذبه های گردشگری تفلیس محدود به آثار تاریخی نیست. بناها و سازه های مدرن تفلیس نیز موردتوجه گردشگران تور تفلیس قرار گرفته اند. یکی از سازه های مدرن تفلیس، پل صلح تفلیس است که در سال ۲۰۱۰ افتتاح شده است. پل صلح تفلیس حاصل هنر و اندیشه مایکل دلوچه، معمار معروف ایتالیایی، است.

بیشتر ساختمان ها و سازه های مدرن تفلیس حاصل طراحی دلوچه هستند و به همین دلیل بین پل و بناهای اطراف هماهنگی خاصی دیده می شود. پل صلح درست از انتهای بازارچه قدیمی شهر شروع می شود؛ یعنی پس از بازدید از بازارچه قدیمی تفلیس می توانید روی پل بروید.

از بالای پل صلح می توانید تعدادی از جاذبه های شهر مانند مجسمه کارتلیس، کلیسای ناریکالا و محل اقامت نخست وزیر را ببینید. ضمنا در ساعات خاصی از شب روی پل، موسیقی های بومی تفلیس پخش می شوند که در کنار نورپردازی های زیبا، شما و حتی بومی ها را به وجد می آورد.

در انتها پل صلح به یک پارک سرسبز ختم می شود که می توانید در آن به استراحت بپردازید. شهر تفلیس در کنار جاذبه های گردشگری مصنوعی، جاذبه های طبیعی بیشماری نیز دارد که یکی از آنها، دریاچه لاک پشت ها است. دریاچه لاک پشت ها در دامنه های شمالی کوه مقدس قرار دارد و اتفاقا به سفارت ایران نزدیک است.

نمای زیبای دریاچه به همراه تله کابین، رستوران ها و کافه های اطراف دریاچه و امکان قایق سواری یا گرفتن حمام آفتاب می توانند خالق خاطره ای شیرین برای گردشگران تور تفلیس باشند. لازم به ذکر است که برخلاف اسم دریاچه، هیچ لاک پشتی در این مکان زندگی نمی کند و فقط چون به عقیده بومی ها، دریاچه از نمای بالا شبیه به لاک پشت دیده می شود به این نام خوانده می شود.

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی تفلیس، کوه قازبگی با بیش از پنج هزار متر ارتفاع است که در صد کیلومتری شهر قرار دارد. کوه قازبگی می تواند مسیری برای پیاده روی در دل طبیعتی بکر یا تجربه کوهنوردی برای حرفه ای ها باشد البته فقط در فصل تابستان می توانید به کوهنوردی در کوه قازبگی فکر کنید.

در ضمن اگر می خواهید در نزدیکی کوه قازبگی اقامت داشته باشید می توانید در هتل پنج ستاره قازبگی سکونت کنید که تا ساحل نیز فقط ده دقیقه فاصله دارد. طبق آنچه گفته شد؛ شهر تفلیس مملو از جاذبه های گردشگری طبیعی و مصنوعی است. اما گردشگران تور تفلیس در کنار بازدید از این همه مکان دیدنی می توانند به تفریحات مختلفی نیز بپردازند که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

 

 

سفری خاطره انگیز با تور تفلیس

تفلیس پایتخت گرجستان است که از رشته کوه قفقاز و دریای سیاه به ترتیب ۱۲۰ و ۲۵۰ کیلومتر فاصله دارد. موقعیت تفلیس باعث شده که آب و هوای این شهر تحت تاثیر هوای خشک شرق و هوای جنب قاره ای غرب قرار بگیرد. علاوه بر آب و هوای تفلیس، فرهنگ و سنت مردم تفلیس نیز تحت تاثیر هم دنیای غرب و هم دنیای شرق است.

گردشگرانی که از نقاط مختلف دنیا به تفلیس سفر می کنند؛ متوجه تنوع فرهنگی در این شهر می شوند. در چند سال اخیر، شهر تفلیس مورد توجه گردشگران ایرانی نیز قرار گرفته است؛ به گونه ای که تور تفلیس به یکی از تورهای پرطرفدار در کشور ما تبدیل شده است. در حقیقت تنوع فرهنگی حاکم بر تفلیس در کنار جاذبه های متعددی چون کلیسای متخی، پل صلح تفلیس، کوه قازبگی، دریاچه لاک پشت ها و… باعث شده اند که تفلیس به یکی از مقاصد گردشگری در دنیا تبدیل شود.

ما نیز باتوجه به محبوبیت تور تفلیس قصد داریم که در این مطلب شما را با بعضی از جاذبه های گردشگری، بهترین تفریحات، ارزانترین هتل ها، برترین مراکز خرید و سوغات تفلیس آشنا کنیم. برای شرکت در تور تفلیس کافی است تا با مشاورین مجرب و متخصص شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ماکان سیر آسمان در پشتیبانی سایت MacanSeir تماس بگیرید.

 

 

بهترین مراکز تفریحی در شهر تفلیس

سفر با تور تفلیس می تواند زمینه ای برای پرداختن به تفریحات هیجان انگیز متعددی باشد. یکی از مهیجترین مراکز تفریحی در تفلیس، پارک آبی جینو پارادایس است که از سال ۲۰۱۲ شروع به کار کرده است.

پارک آبی جینو پارادایس در ردیف بهترین پارک های آبی دنیا قرار دارد و دارای سرسره آبی سورتمه، بخش مختص کودکان، بخش ساحلی، استخرهای سرپوشیده، استخرهای سرباز، کافه، رستوران و… است. پارک آبی جینو پارادایس حدود ده کیلومتر با شهر فاصله دارد اما به راحتی و با استفاده از وسایل نقلیه مختلف مانند اتوبوس، تاکسی و مترو در دسترس است.

اما اگر به دنبال هیجانی بیش از پارک آبی هستید؛ پیشنهاد می کنیم که از پارک موتور بین المللی روستاوی در نزدیکی تفلیس دیدن کنید. در پارک موتور بین المللی روستاوی علاوه بر برگزاری مسابقات رسمی و بین المللی، کلاس های آموزشی معتبری نیز برگزار می شود.

در این مجموعه می توانید تحت راهنمایی مربیان حرفه ای به موتورسواری یا ماشین سواری بپردازید و از راندن موتورها و ماشین های مسابقه، نهایت لذت را ببرید. گفتنی است که پارک موتورسواری حاصل تلاش شوتا آبخازو، تاجر و راننده فرمول ۱ گرجی، است.

یکی دیگر از مراکز تفریحی تفلیس، باغ وحش تفلیس است. باغ وحش تفلیس با قدمتی نود ساله، قدیمیترین باغ وحش کشور گرجستان به حساب می رود. باغ وخش تفلیس در دره رود ورا قرار دارد که با توجه به موقعیت مکانی در سال ۲۰۰۵ متحمل وقوع سیلی عظیم شد.

تا سال ۲۰۰۵، باغ وحش پذیرای سیصد گونه مختلف حیوانی بود اما وقوع سیل باعث شد که تعداد زیادی از حیوانات از بین بروند. با این حال اگر همراه با کودکان خود به تفلیس سفر کردید حتماً از باغ وحش تفلیس نیز دیدن کنید.

اما یکی از بهترین مراکز تفریحی تفلیس، باغ های بوتانیکال است. درختان بوتانیکال نشان می دهند که باغ قدمتی هزار ساله دارد. گفتنی است که تا قبل از ۱۸۴۵ تنها افراد سلطنتی اجازه ورود به بوتانیکال را داشتند اما از این تاریخ به بعد درهای باغ به روی عموم مردم باز شد. از هوای مه آلود، برکه های آب طبیعی، بوفه های خوراکی، غرفه های فروش صنایع دستی و نسیم دل انگیز می توان به عنوان جاذبه های بوتانیکال نام برد.

اما آنچه که بیش از هر چیزی گردشگران تور تفلیس را تحت تاثیر قرار می دهد طبیعت بکر و بینظیر باغ است. برای پیاده روی در بوتانیکال اصلاً عجله نکنید و از تماشای تمام چشم اندازهای باغ لذت ببرید.

علاوه بر جاذبه های گردشگری و مراکز تفریحی مختلف، شهر تفلیس دارای مراکز خرید لوکس متعددی نیز هست که قدم زدن و خرید کردن در این مراکز می تواند تجربه یک پاساژگردی بینظیر باشد. در ادامه تعدادی از مراکز خرید لوکس تفلیس را معرفی می کنیم.

 

 

مراکز خرید تفلیس

تعدادی از مراکز خرید لوکس تفلیس بسیار موردتوجه گردشگران تور تفلیس قرار گرفته اند. یکی از این مراکز، مرکز خرید پکینی تفلیس است که توانسته محبوبیت خاصی بین گردشگران دست و پا کند. تعداد زیادی از برندهای معروف دنیا در پکینی تفلیس فعالیت می کنند که می توانید از آنها دیدن و خرید کنید.

یکی دیگر از مراکز خرید معروف تفلیس، مرکز خرید سیتی مال گلدانی است. سیتی مال گلدانی شامل هفت طبقه و صد فروشگاه است که در یکی از شلوغترین و در دسترس ترین نقاط شهر قرار دارد.

اما اگر از طرفداران برندهایی چون شنل، دیوتی، آدیداس، نایک، لاگوست، گوچی، زارا، گپ و منگو هستید؛ به هیچ وجه از تفلیس مال غافل نشوید. تفلیس مال علاوه بر اینکه برترین برندهای دنیا را در خود جای داده است؛ دارای امکاناتی چون کافه، رستوران، استخر و سینما نیز هست.

البته برندهای زارا، منگو و نایک را در مرکز خرید ایست پویت نیز پیدا خواهید کرد. ایست پویت با ۱۵۰ فروشگاه در ردیف بزرگترین مراکز خرید تفلیس قرار دارد. بدون شک قدم زدن و خرید کردن در مراکز خرید بزرگ تفلیس بسیار لذت بخش است اما در این بین خرید سوغاتی را فراموش نکنید. در بخش بعدی با سوغاتی های تفلیس آشنا می شویم.

 

 

سوغات شهر تفلیس

از لذت دیدن جاذبه های گردشگری، امکان تفریحی و مراکز خرید بین المللی که بگذریم؛ به یکی دیگر از بخش های هیجان انگیز سفر با تور تفلیس یعنی خرید سوغات می رسیم. گردشگران تور تفلیس معمولاً تابلوها و مجسمه هایی که یادآور چهره های مشهور و اماکن دیدنی تفلیس هستند را به عنوان سوغات می خرند.

علاوه بر اینها، زیورآلات و ساعت های برنجی دست ساز نیز از سوغات تفلیس بشمار می روند. ضمناً با توجه به آب و هوای سرد تفلیس، خرید پالتو، شال، کفش و کلاه نمدی نیز به عنوان سوغات رایج است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *